• Отвори 24 / 7

Купување лекови на рецепт

25% пониски

онлајн по цена на попуст е лесно и безбедно со нас

Безбеден и сигурен

Сите наши партнерски аптеки се акредитирани од Pharmacychecker за да обезбедат најквалитетни лекови на рецепт по поевтина цена од локалната аптека.

Добијте најдобра цена за вашиот рецепт

Нашиот тим е посветен да им обезбеди на нашите клиенти фармацевтски производи што им се потребни.

Ниска цена

Најдобра онлајн аптека

ФДУ

Одобрени

Бесплатна достава по нарачка над 500.00 УСД

Добијте детали

Почетна
BluPax Pharma
Безбедни решенија за синџири
Безбедни решенија за синџири
Клучни извори
Клучни извори
RXinsider
RXinsider
Лаборатории на д-р Реди, Ltd
Лаборатории на д-р Реди, Ltd

Најпродаваните производи

Eir Pharmacy 360 е доверлива и сигурна онлајн аптека која обезбедува широк спектар на фармацевтски производи и услуги. Нашата мисија е да ја направиме здравствената заштита достапна и погодна за сите. Нашиот тим од експерти е посветен на испорака на најдобрите производи и услуги на нашите клиенти, осигурувајќи дека тие го добиваат правото третман во вистинско време.

Најдобра онлајн аптека

Ние нудиме сеопфатен избор на рецепти и преку шалтер лекови, како и производи за здравје и здравје, сите по конкурентни цени. Нашиот веб-сајт кој е лесен за корисниците и безбеден на интернет нарачување процесот им олеснува на клиентите да го пронајдат она што им треба и да го добијат навремено и дискретно.

Во Eir Pharmacy 360, ја цениме приватноста и безбедноста на нашите клиенти. Затоа ја користиме најновата технологија за шифрирање за да ги заштитиме личните информации и да се обезбеди тоа трансакции се обработуваат безбедно и безбедно.

ШТЕДЕТЕ ПОВЕЌЕ ОД

25% ПОПУСТ НА СИТЕ ПРОИЗВОДИ*

*100% задоволство и гаранција за враќање на парите

добие најдобрите Цена за вашиот рецепт

Аптека Еир
Што велат нашите клиенти
Рејтинг 4.50 (11333 осврти)
 • Која е најдобрата онлајн аптека?

  Субјективно е да се одреди најдобрата онлајн аптека бидејќи зависи од индивидуалните потреби и преференции. Сепак, еве неколку онлајн аптеки кои се препознаени во различни категории:

  • Blink Health е прогласена за „Најдобра целокупна“ онлајн аптека од Verywell Health [3].
  • Health Warehouse е познат по својата испорака чувствителна на температура и беше прогласена за најдобра за оваа категорија од Verywell Health [3].
  • Аптека Амазон, која беше лансирана во 2020 година, е препознаена по своите надополнувања на рецепти и бесплатна испорака за членовите на Amazon Prime според CNET [4].
  • PillPack, кој го води Амазон, е познат по тоа што организира лекови и доставува нарачки директно до вратата. Таа е препознаена од Insider како една од најдобрите услуги за испорака во аптека [8].
  • Eir Solutions 360 / eir-solutions.co е препознаена како најдобра онлајн аптека во целина од Observer [6].

  Се препорачува да се споредат различни опции и да се земат предвид личните фактори како што се трошоците, опциите за испорака, прегледите на клиентите и достапните услуги за да се одреди најдобрата онлајн аптека за индивидуални потреби.

 • Која е најголемата онлајн аптека?
  Најголемата онлајн аптека не може со сигурност да се одреди од резултатите од веб-пребарувањето. Сепак, се споменува дека CVS е најголемиот синџир аптеки во САД со 9,968 локации во сите 50 држави, според [8]. Исто така, има онлајн аптека која нуди услуги како што се мобилни рецепти. [5].

  Меѓутоа, ако рангирањето се заснова на бројот на проценети уникатни посетители, Drugs.Com е најпосетуваната онлајн аптека со 46,100,000 единствени посетители според [7].

 • Што е подобро од GoodRx?
  Според резултатите од веб-пребарувањето, според некои извори, SingleCare е подобар од GoodRx. [8] наведува дека во нивната анализа, SingleCare понудила подобри цени, стабилност на цените и флексибилност на фармацијата во споредба со GoodRx. Сепак, вреди да се напомене дека придобивките од заштедата на картичката за попуст во аптека може да варираат од случај до случај, па затоа е најдобро да ги споредите цените на двете платформи за вашите специфични потреби.

 • Зошто Genius RX е толку евтин?
  Причината зошто Genius RX се смета за евтин се должи на нивните партнерства со аптеките и количината на лекови што ги купуваат од фармацевтските компании, што им овозможува да имаат поголема преговарачка моќ од просечниот потрошувач. Според објавата на Reddit [8], американските фармацевтски производи имаат различни цени во зависност од тоа кој бара, а GoodRx го насочува сообраќајот кон партнерските аптеки, што им дава поголема преговарачка моќ од просечниот потрошувач.

  Важно е да се напомене дека Genius RX е акредитирана американска аптека преку NABP, dot.pharmacy и LegitScript и работи и доставува до сите 50 држави, како што е забележано од SingleCare [3].

  Вреди да се спомене дека има некои поплаки од клиентите во врска со услугата за корисници на Genius RX. Некои клиенти пријавија дека мора да се јават во компанијата бидејќи рецептите не се наоѓаат на нивната контролна табла, а лицето за услуги на клиентите не слуша кога се јавуваат [1].

 • Колку онлајн аптеки има?
  Точниот број на онлајн аптеки е непознат, но според Националната асоцијација на фармацевтски одбори (NABP), има најмалку 400 веб-страници кои издаваат рецепти во Соединетите држави [1].

 • Што прави добра онлајн аптека?
  Добрата онлајн аптека се карактеризира со неколку фактори, вклучувајќи акредитација на дигитална аптека (VIPPS), леснотија на користење, пониска цена, доверливост, безбедност, приватност, практичност и легитимна деловна лиценца. [2][3]. Акредитација на дигитална аптека, која е преглед од Националната асоцијација на одбори за фармација, е добар начин да се утврди легитимноста на онлајн аптеката. [3]. Веб-страницата, исто така, треба да биде прифатлива за корисниците и да има јасно изложени информации и упатства. [2]. Една од најголемите продажни места на онлајн аптеката е износот на пари што потрошувачите можат да го заштедат, при што повеќето можат да заштедат до 50-80% на лекови на рецепт. [4].

  Сепак, важно е да се провери дали онлајн аптеката е соодветно лиценцирана пред да купите лекови бидејќи има многу небезбедни онлајн аптеки кои тврдат дека продаваат лекови по намалени цени без рецепт, како што е предупредено од американската Администрација за храна и лекови. [8]. Дополнително, онлајн аптеките треба да понудат практично, едноставно и без стрес искуство за пациентите. [7].

  Како заклучок, добрата онлајн аптека треба да има акредитација за дигитална аптека, веб-локација лесна за употреба, да нуди лекови со пониска цена, да биде доверлива, безбедна и приватна, да има соодветна деловна лиценца, да нуди практично искуство без стрес, и обезбедете добро искуство за услуги на клиентите.

 • Дали постојат онлајн аптеки?
  Да, постојат онлајн аптеки. Тие се веб-локации кои ви дозволуваат да купувате лекови и други сродни производи преку Интернет. Некои онлајн аптеки бараат рецепт, додека други не. Сепак, важно е да се биде внимателен кога нарачувате лекови преку Интернет, бидејќи не сите онлајн аптеки се доверливи или легално работат.

 • Дали онлајн аптеките можат брзо да испраќаат лекови во случај на итни случаи?
  Според информациите достапни во резултатите од веб-пребарувањето, можно е онлајн аптеките брзо да испраќаат лекови во случај на итни случаи, иако точното време на испорака може да варира. На пример, Express Scripts Pharmacy изјави во нивните ЧПП дека лековите обично пристигнуваат во рок од 3-5 дена по добивањето на рецепт од лекар, иако тоа може да потрае подолго во некои случаи [4].

  Сепак, важно е да се земе предвид дека итно полнење на лекови може да има одредени ограничувања, во зависност од состојбата и видот на лекот [2]. Во случај на катастрофа или вонредна состојба, плановите на Medicare може да помогнат да се добијат лекови на рецепт од аптека надвор од мрежата [1].

  Конечно, важно е да се осигура безбедноста и легитимноста на онлајн аптеката пред да нарачате лекови. ФДА обезбедува упатства за идентификување безбедни онлајн аптеки [6].

 • Ние веруваме во тоа здравството треба да бидат достапни и достапни за секого. Затоа нудиме палета на промоции и попусти, како и програма за лојалност за повторливи клиенти.

  Ви благодариме што го избравте Eir Pharmacy 360 како претпочитан онлајн аптека. Со нетрпение очекуваме да ви служиме и да ви помогнеме да го постигнете вашето најдобро здравје.

  АДХД
  Третирајте го вашиот АДХД

  Генерички лекови

  По пониска цена
  Антидепресив
  Антидепресив

  Третирајте депресија

  Лекови со брендови
  Лекови за вознемиреност

  Третирај

  Анксиозни нарушувања 

  Достапни се лекови
  Болка

  Без рецепт

  Болка за управување со

  Достапни се лекови
  Адреса

  23965 Ironwood Ave, Moreno Valley, CA 92557

  en English
  X
  грешка: Сигнализација: Содржина е заштитена !!